ÇED Raporlarının Hazırlanması İşi; yeterlik, tecrübe, süreklilik, uzmanlık, teknik altyapı gerektiren ayrıca arazi, ofis, laboratuvar çalışmaları ile ilgili kurum görüşmelerinin beraber yürütülmesi gereken bir iştir. Bu bileşenlerin doğru yönetimi ise yatırımcıya projenin doğru hazırlanması, zaman ve maliyet bakımından minimizasyon ile planladığı proje kapsamındaki uzun vadeli planlamalarında referans alabileceği bir rehberin oluşması anlamına gelmektedir.

 

-Yeterlik gerektirir. (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeterlik belgesinin bulunması gerekir)

 

-Temçed Dan. Müh. Atık Yön. San. ve Tic. Ltd. Şti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeterlik belgesine sahiptir.

 

-Tecrübe gerektirir.

 

-ÇED Yönetmeliği Kapsamında 13 yılı aşkın zaman içerisinde 1.000’den fazla rapor hazırlamıştır.

 

-Süreklilik gerektirir.

 

-ÇED Yönetmeliği Kapsamında senede ortalama 150 adet dosya hazırlanmaktadır.

 

-Uzman kadro gerektirir (Mevzuat gereği; beş yıl tecrübeli en az bir adet koordinatör,

üç yıl tecrübeli en az bir adet çevre mühendisi, üç yıl tecrübeli en az iki adet mühendis gerekmektedir.)

 

-İlgili raporların hazırlanması işi için şirketimiz bünyesinde beş yıl tecrübeli koordinatör vasfı taşıyan 10 adet personelimiz, üç yıl tecrübeli çevre mühendisi vasfı taşıyan 5 adet personelimiz, üç yıl tecrübeli 7 adet mühendis kadrosu ile çalışmaktayız. Bu personel haricinde tecrübe kazanmak üzere şirket bünyemizde çok sayıda personel de yer almaktadır.)

 

-ÇED Raporlarının hazırlanması aşamasında arazi çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir;

 

-ÇED çalışmaları kapsamında şirketimiz personelleri; gerek kendi arazi etütlerimiz için, gerek üniversiteler v.b. rapor için yardımcı personel arazi etütleri için, gerekse kurum personellerinin arazi etütleri için saha gezilerini gerçekleştirebilecek arazi araçları ile ve arazi donanımları (GPS, harita çalışmaları için tablet veya bilgisayar, gerekli olması durumunda ölçüm ekipmanları, flora-fauna çalışması için gerekli olabilecek ekipmanlar, işaretleme ekipmanları v.b.) ile arazi çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

 

-ÇED Raporlarının hazırlanması tamamen bilimsel bir iş olup teknik altyapı gerektirmektedir;

 

-Şirket bünyemizde bulunan ofis bilgisayarları içerisinde bir raporun hazırlanması için gerekli olan bütün programlar yer almaktadır. Yazı, hesaplama, tablolama, sunum v.b. basit işlemleri gerçekleştirebilecek programlardan, çeşitli projelerin ve haritaların çizim programlarına, emisyon, gürültü, atıksu v.b. modelleme programlarından ilgili ölçümlerin ve ölçümlerin raporlarda belirtilebileceği karmaşık programlara kadar her türlü bilimsel altyapı mevcuttur.

Eskişehir Web Tasarım